Metody produkcji pianobetonu

Zaczyn do produkcji pianobetonu transportowany jest za pomocą betonomieszarek samochodowych na plac budowy.

Metody produkcji

Zaczyn do produkcji pianobetonu składający się z cementu, piasku i wody jest wytwarzany w lokalnej betoniarni i transportowany za pomocą betonomieszarek samochodowych na plac budowy. Wytwarzana oddzielnie piana jest dodawana do zaprawy na placu budowy.
Systemy dodawania piany decydują o metodzie produkcji:

  • Produkcja ad hoc – piana dodawana jest do miksera betonomieszarki, mikser ciężarówki miesza pianę z zaprawą i podaje pianobeton do pompy lub bezpośrednio na miejsce zabudowy.
  • Produkcja ciągła – zaczyn do pianobetonu wlewany jest do specjalnej maszyny, gdzie piana podawana jest bezpośrednio do węża z zaprawą, a następnie dokładnie mieszana. Następnie mieszanka jest ponownie spieniana i podawana za pomocą specjalnej pompy perystaltycznej, chroniącej strukturę piany, na miejsce zabudowy

Tylko ta druga metoda gwarantuje zachowanie stałych i pewnych parametrów Pianobetonu w każdym metrze sześciennym gotowego Pianobetonu. Potwierdzają to badania wskazujące na nawet dwukrotnie wyższe parametry Pianobetonu wyprodukowanego metodą produkcji ciągłej.

Poznaj naszą ofertę

Cena jest ustalana indywidualnie i zaczyna się już od 399 zł netto za m3.

Sprawdź szczegóły

Zastosowanie

Pianobeton ma wiele unikatowych właściwości fizycznych i chemicznych. Jest materiałem o szerokim zastosowaniu i od wielu lat szeroko stosowany w budownictwie na całym świecie.

zobacz przykłady